FOTO ATELIÉR

Několik slov o fotografování...

První fotoaparát mně museli hodit do kočárku už sudičky spolu s ostatními dárečky, které nadělovali.

Od té doby nejsem na fotografii jinak než s fotoaparátem, nebo s kamerou.

 

 

V sedmnácti letech jsem dostal ocenění za nejlepší fotografii.

Při expanzi firmy rostla nutnost propagace. Nastávali komplikace se souhlasem k zveřejnění nafotografovaných modelek,

vznikali tak paradoxní situace, kdy sice vznikly moc hezké fotografie, ale nesměli se zveřejnit a naopak horší práce, které mohli.

Protože naše práce spočívala především v opalování a zkrášlování samotného těla, bylo více nutné fotografovat samotnou pokožku a téměř metodou aktů.

Ptát se zákaznic, zda se nechtějí fotografovat, "nahé v soláriu" mně přišlo úsměvné, proto jsem zvolil cestu jinou, místo uhánění nových modelek, pořídil jsem do firmy rovnou fotografku.

Na její práci se můžeme společně podívat a porovnat, zda odpovídá kvalitě, kterou požadujeme. Její foto je nezapomenutelné a účet za ní také.

 

Na její poslední fotografii jsem napsal poznámky a výtky v čem jsou nedostatky, a zakončil větou: „ Proč si foto neudělám sám, když to umím líp?“

 

Abyste mohli něco kritizovat, musíte taky práci odvádět lépe než ostatní a moct jim ukázat v čem jsou vaše práce lepší a proč. Nejlépe když je rozdíl na první pohled znát.  

Po té co jsem ukázal své fotografie slečně fotografce, fotografku jsem již neviděl.

Za ušetřené náklady na fotografku jsem pořídil modernější fotoaparát a dále si dělal pro vlastní potřebu vlastní propagaci sám.

Fotografie se rozdělují na propagační a umělecké. Ideální je docílit propagaci uměleckou fotografií. Pak bude vaše reklama perfektní. Vědět jak toho docílit je bohužel tajemstvím a know-how každého fotografa…

Závěrem bych chtěl poděkovat, naši modelce Lucii, která s námi přetrpěla začátky. U dobré fotografie sklízí úspěch fotograf. Při špatně odvedené práci nese kůži na trh modelka, která je odsouzena snášet posměšky.  Dopřál bych jí co nejmíň ztrapňování… Alespoň na naši práci u naší společnosti.  

Porovnání fotografií:

Rozhodl jsem se udělat malou soutěž, doposud pořízených fotografií. Postupně je budu na tuto stránku vkládat, abychom mohli všichni posoudit jejich kalitu a umělecký rozdíl.